جزئیات خبر


صندوق سرمایه گذاری مشترک رضوی جزو هوشمندترین و پربازده ترین صندوقهای سرمایه گذاری کشور در هفته آخر آذر ماه سال جاری

 صندوق سرمایه گذاری مشترک رضوی جزو هوشمندترین و پربازده ترین صندوقهای سرمایه گذاری کشور در هفته آخر آذر ماه سال جاری
1396/10/4

مدیرعامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی گفت: صندوق مشترک رضوی جزء پر بازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری کل بازار سرمایه در هفته گذشته بوده است.
دکتر یوسف پاشانژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: صندوق سرمایه‌گذاری مشترک رضوی سال 1388 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار توسط شرکت کارگزاری رضوی تاسیس شد و فعالیت خود را آغاز کرد.
وی ادامه داد: سازمان اقتصادی رضوی با 750 واحد و شرکت کارگزاری رضوی با 250 واحد، بیشترین تعداد واحد سرمایه‌گذاری این صندوق را تحت تملک خود دارند.
پاشانژاد با بیان این که شرکت کارگزاری رضوی به عنوان مدیر صندوق، مدیریت این دارایی‌ها را بر عهده دارد، افزود: صندوق سرمایه‌گذاری مشترک رضوی از نوع صندوق در سهام است که می‌بایست عمده دارایی‌های خود را به خرید سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس اختصاص دهد.
وی ادامه داد: دارایی‌های این صندوق از محل وجوه واریز شده از سوی دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری تامین شده و هر یک به نسبت میزان آورده خود در سود و زیان حاصل از فعالیت صندوق مشارکت می‌کنند.
پاشانژاد با اشاره به این که صندوق سرمایه‌گذاری مشترک رضوی توانسته است طی یک هفته گذشته از میان 100 صندوق فعال در این حوزه با کسب سود 4.8 درصدی، رتبه سوم را به خود اختصاص دهد، افزود: در یک ماه گذشته نیز حاصل عملکرد صندوق، سود 11.48 درصدی بوده که از این حیث رتبه دهم را در میان صندوق‌های در سهام به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت کارگزاری بورس اوراق بهادار رضوی، کسب این موفقیت را حاصل جلسات متعدد مدیران سرمایه‌گذاری در راستای شناسایی شرکت‌های با ظرفیت سودآوری بالا از طریق رصد بازارهای جهانی، بررسی اقتصاد ایران در سطح کلان، تحلیل صنایع و شرکت‌ها و همچنین تلاش همکاران شرکت و بررسی دقیق و مستمر تمامی اقدامات یاد شده عنوان کرد.
390-96

نظر شما